Worktops s.r.o.

Výroba a prodej spárovek a podlah

Časté dotazy

1) Mám od Vás zakoupenou dřevěnou lakovanou podlahu ze dřeviny HEVEA. Pokládá se jako plovoucí podlaha? 

  • Já rozhodně doporučuji přilepit jednotlivé podlahovky na předem vyrovnaný povrch. Takto položená dřevěná podlaha bude vždy stabilní a odolná proti případným teplotním výkyvům. Na lepení bych použil jakékoliv kvalitní lepidlo na parkety.

2) Je lak na Vámi dodávaných dřevěných podlahách HEVEA dostatečně odolný a zdravotně nezávadný? 

  • Dřevěné podlahy jsou celkem 3x lakovány kvalitním, zdravotně nezávadným akrylátovým lakem, není nutné tedy dřevěnou podlahu dále lakovat. Po položení bych doporučoval naimpregnovat dřevěnou podlahu včelím voskem, podlaha působí ještě efektněji a snáze se čistí. Tento film bych nechal obnovit cca. po jednom roce v závislosti na zatížení použité dřevěné podlahy.

3) Vlastníme většího pejska, který nám po dvou letech silně poškrábal dřevěnou podlahu ze dřeviny HEVEA. Co s tím? 

  • Na světlejších dřevěných podlahách ze dřeviny HEVEA nejsou podobné defekty tak výrazné jako u tmavších dřevěných podlah, ale v případě, že se Vám již položená dřevěná podlaha opravdu nelíbí, tak bych ji nechal přebrousit od laku a nanést tvrdý voskový olej na podlahy např. od firmy OSMO, a to ve dvou vrstvách. Další případné škrábance od Vašeho pejska nebudou na dřevěné podlaze tak zřetelné.

4) Prodáváte též lišty k Vámi prodávaným dřevěným podlahám? 

  • Na zalištování se dají použít zbytky dřevěné podlahy podélně rozřezané a ofrézované na Vámi zvolený dekor lišty. Tato lišta bude tedy stoprocentně barevně a strukturou dřeva autentická vzhledem k položené dřevěné podlaze. Již jsem ale viděl i lišty z umělé hmoty, které se dnes prodávají v mnoha barevných provedeních a jsou velice cenově výhodné. Například k dřevěné podlaze Hevea mi nejvíce barevně „seděl“ dekor odstínu ve světlém dubu.

5) Vámi nabízené dřevěné podlahy HEVEA po položení tzv. přiznávají spáru. 

  • Není problém s odstraněním nečistot mezi těmito spárami ? Nečistoty mezi jednotlivými spárami se dají běžně vysát vysavačem, pouze bych doporučil použít jemnější hlavici s chloupky jako prevenci proti poškrábání podlahy.

6) Prodáváte dubové spárovky cinkované v nějakých standardních formátech či je zhotovujete tzv. „na míru“? 

  • Dubové spárovky cinkované jsme schopni zhotovit ve Vámi udaných mírách ,šířky maximálně 1200 mm a délky maximálně 6000 mm, a to s nadměrky, které se pochopitelně neúčtují.

7) Mám od Vás zakoupenou dubovou spárovku cinkovanou, která bude použita jako pracovní deska v kuchyni. Jakou povrchovou úpravu byste doporučoval? 

  • Dubové spárovky cinkované a průběžné určené k podobnému využití vyvážíme do Velké Británie i Německa a po několikaletých zkušenostech si dovoluji doporučit tvrdé voskové oleje od firmy OSMO, po jejichž aplikaci není problémem z kuchyňské dřevěné desky stírat např. kolečka od červeného vína, mastné olejové skvrny či stopy po černé kávě.Nenašly jste zde odpověď na Vaši otázku? Kontaktujte nás

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Text: